Riided

Noppeid Visioni juubelikataloogist

Avaldatud

kuupäeval

Käesoleval aastal tähistab soomlaste Vision 25. sünnipäeva. Kalastaja lappas ettevõtte 2022. aasta juubelikataloogi ning noppis välja mõned huvitavamad tooted.

Kahlamispüksid
Visioni toodangu põhisuunaks on algusest peale olnud lendõngitsemine ja sellega seonduv, laiemale kalameeste ringile aga pakub kõige enam huvi firma kahlamisvarustus ja riietus, mida kasutatakse ka väljaspool lendõngitsejate kogukonda, näiteks jõe- ja meriforelli- ning lõheküttide, aga ka Väinameres haugi püüdvate kalameeste seas.

  1. aastal pakub Vision kokku 11 mudelit kahlamispükse. Uuematest suundumustest rääkides toob Visioni Eesti esindaja Jaanus Kodar välja pika tõmblukuga mudelid, mida kalamehed on aina enam omaks võtmas. Ehkki esmapilgul võib tunduda, et mis lukk, see ei saa ju vett pidada, siis tegelikkuses midagi niisugust ei ole – YKK AquaGuardi tõmblukk on 100 protsenti veekindel ja usaldusväärne. Lukk muudab kahlamispükste kasutamise märksa mugavamaks, eriti suuremate meeste puhul – selliseid pükse on parem jalga panna ja jalast võtta, samuti on meestel lihtsam vett lasta ning pärast pikemat vees kahlamist keha tuulutada. Lähed kaldale, istud kivile ja tõmbad luku lihtsalt lahti – kiire ja mugav. Üht asja tuleb luku puhul siiski jälgida – kui püügi jätkamiseks taas vette kahlatakse, kiputakse unustama, et lukk on vaja kinni tõmmata.
    Nii või teisiti, kes lukuga kahlamispükse kord juba kasutama on hakanud, see enam tavaliste juurde tagasi pöörduda ei taha. Jaanus Kodar kinnitab, et tõmblukku ei maksa peljata – tema on lukuga pükse kasutanud algusest peale ning ühtegi probleemi pole olnud. Ta rõhutab, et kui lukk peakski mingil arusaamatul põhjusel lekkima, vahetatakse püksid ilma pikema jututa uute vastu välja.
    Visioni kahlamispükste lipulaev on Scout 2.0. Nende pükste kõige märkimisväärsem eriomadus on see, et nad on valmistatud ülikvaliteetsest 37,5® tehnoloogia kangast, mis osaleb aktiivselt kehatemperatuuri ja -niiskuse reguleerimisel. Tehnoloogia on välja töötatud USA-s ning sellest kangast riided on kõrgelt hinnatud nt mägironijate ja sportlaste seas, kes puutuvad kokku füüsilise koormusega ning vahelduvate ilmastikutingimustega. Hästi ülevaatlikult tähendab 37,5® tehnoloogia seda, et kangakiusse töödeldud aktiivsöe mikroosakesed reageerivad inimkeha IR-kiirgusele ning reguleerivad vastavalt sellele kehaniiskuse eraldumist. Koos niiskuse regulatsiooniga on võimalik stabiilsena hoida ka kehatemperatuur. Nimi 37,5® viitabki ideaalsele kehatemperatuurile ja suhtelisele niiskusele aktiivsel tegevusel, s.t 37,5°C/37,5%.
    Scout 2.0 püksid on saadaval kolmes versioonis – klassikalise, pika tõmblukuga (mudel Zip) ning rinnal paikneva mahuka veniva taskuga (mudel Strip).
    Eelmiste aastate mudelitest on kalameeste seas kõige populaarsemaks osutunud Koski. Nende säärte otsas asuvad neopreenist sokid on disainitud jala järgi (s.t paremal ja vasakul jalal erinevad). Sääre alaosas on kuni reiteni kasutatud paksemat materjali, mis muudab selle piirkonna kõndimisega kaasnevale kulumisele vastupidavamaks. Veekindel rinnatasku on valmistatud samast kangast, millest ka püksid ning varustatud veekindla YKK AquaGuard tõmblukuga. Tasku mõlemal küljel, samuti tasku ülemises servas, nii sees- kui väljaspool, on spetsiaalsed paelad ja aasad püügil kasutatava lisavarustuse kinnitamiseks. Pükste siseküljel on läbipaistvast materjalist ja eemaldatav veekindel tasku, mis sobib ideaalselt telefoni ja autovõtmete jaoks. See kinnitub pükste külge takjariba ning kahe konksudega turvanööri abil.
    Kangalõigete ühendamisel kasutatakse ultrahelikeevitust – selle tehnoloogiaga on ühendused võimalik teha ilma õmblusteta ning ühegi nõelatorketa. Ultrahelikeevisega jääb ühendus madalam ning kangas ühtlasem, seega ka kulub ühtlasemalt. Lisaks on õmblusteta kangas ka kergem ning kompaktsemalt pakitav. Koski kahlamispüksid on saadaval nii klassikalise kui ka eesmise pika tõmblukuga mudelina, samuti tavapärasest lühema, vööni ulatuva versioonina.
    Koski hipwader’id ehk pikad säärised on ideaalsed suviseks püügiks, olles kaasaegseks alternatiiviks traditsioonilistele pikkadele kalamehekummikutele. Hipwader’id on valmistatud samast kangast mis kahlamispüksid ning on ülikerged ja väga mugavad kanda. Nendega saab vees seista nagu tavaliste pikkade kummikutega, aga kõige praktilisemad on nad suvisel ajal nt kõrges rohus, kus on põhjust karta puuke, kui rohi on varahommikul kastemärg või on just teinud sahmaka vihma. Samuti on nendega väga mugav jõekaldal põlvili olla, kui mõne eriti ettevaatliku kala püük seda nõuab. Vajadusel saab hipwader’id põlvedeni alla keerata. Kõik Koski mudelid on valmistatud Koreas.
  2. aasta uudismudeliks on Tool. Need püksid on valmistatud pehmest kolmekihilisest kangast ning varustatud tavapärasest rohkemate taskutega. Lisaks on pükste rinnal üks eriti mahukas venivast materjalist tasku asjadele, mis ei karda otseselt märjaks saamist. Enamus pükste eriomadustest (kolmekihiline kangas, jalgade järgi disainitud sokid, ultrahelikeevitus, eemaldatav veekindel tasku telefoni ja autovõtmete jaoks jt) on sarnased Koskiga.

Kahlamissaapad
Kahlamissaapaid on Visioni 2022. aasta kataloogis kuus mudelit. Juba mitmendat aastat pakutakse ühe tallavariandina tavapärase vildi ja pehme Gummi kõrval ka Michelini lamellidega kummitalda, mis on välja töötatud koostöös maailmakuulsa rehvitootjaga ning pakub teistest taldadest märkimisväärselt paremat haakuvust. Eriti aktuaalne on see nt sügise poole meres, kus veealused kivid on kaetud rohelise limpsuga ning ülilibedad.
Visioni kahlamissaabaste lipulaevad on Michelini tallaga Nahka ja Musta. Nende mudelite ninad (n-ö pamperid) on disainitud talla osana (s.t kuuluvad talla külge), mis hoiab ära talla järkjärgulise saapaninast algava eraldumise, mis on kahlamissaabaste üks põhilisi murekohti. Tallamuster on inspireeritud Michelini LTX A/S rehvist, mis on kohaldatud vees kahlamiseks. Talla külgedel olev muster annab kandjale täiendava pidamise libedatel nõlvadel ja poristel teedel, vetruv keskosa aga lisab pidamist libedatel kividel ja ebatasasel pinnal. Talla nina- ja kannaosa on disainitud nii, et need oleksid maksimaalselt vastupidavad pikkadel jalgsiretkedel ja seda ka kaljusel pinnal.
Talla valmistamisel kasutatav kumm on segu Michelini maastiku- ja Skandinaavia talverehvide segudest. Nagu talverehv haardub lumel, nii tagavad ka need tallad väga hea haarduvuse libedatel kividel – mida rohkem tallale survet avaldada, seda rohkem pehme kumm ebatasase pinnaga kohandub ning haardub. Samal ajal on Michelini lamellidega kummitald piisavalt pehme, et kalamees võiks kahlamise ajal läbi saapatalla tunda, mis jala all toimub.
Lisaks nimetatutele on saadaval veel ka mudelid Tossu, Koski, Hopper ja Atom. Kõigi nendega saab tutvuda tootja kodulehel.
Kahlamissaabaste all kasutatavad tulbikujulised metallnaastud on nüüd saadaval lisavarustusena. Need võib soovi korral juurde osta ja ise alla keerata (kõik kalamehed teatavasti naaste ei kasuta). Naastud on volframist otstega ning sisuliselt eluaegsed, s.t need saab vanade saabaste küljest ära keerata ja uute juures taaskasutada.
Võrreldes mitmete konkurentidega on Visioni kahlamissaapad üsna kerged. Kui püügiviis eeldab maastikul pikkade vahemaade läbimist, on saabaste kaal kindlasti üks argumente, mida otsustamisel kaaluda.

Joped
Membraankangast jopesid on Visioni 2022. aasta mudelivalikus kaheksa. Nimetamist väärivad järgmised mudelid.
Atom Kangaroo – imekerge (kaal vaid 270 g) ja väga väikeseks pakitav ripstop-kangast mudel. Käib selga üle pea, kantakse teiste riiete peal. Ideaalne vihmakaitse näiteks kalastusmatkale, kus kogu elamist tuleb seljas kaasas tassida. Rinnal on üks mahukas tasku.
Vector – 2022. aasta uudismudel. Klassikaline kolmekihilisest membraankangast kahlamisjope kahe mahuka rinnatasku ning vooderdatud taskutega käte soojendamiseks.
Caddis – õhuke ja kerge (kaal 509 g) kevad-sügisene mudel, väga hea hingavuse ja veepidavuse ning mahukate veekindlate rinnataskutega.
Paadimeestele on jätkuvalt tootmises laiema lõikega Vene püksid ja jope. Tunke-tüüpi püksid on disainitud paadist püügi eripärasid arvestades – nt istudes jääb kalamehe seljaosa kaetuks ka lühikest kahlamisjopet kandes. Ka jope on avarama tegumoega ning et käed ridvaga vehkides ei väsiks, on varrukalõige kergelt kõverdatud. Kolmekihiline kangas on hingav ning väldib kondensaadi teket kanga ihupoolsele pinnale.

Alusriietus
Korralik alusriietus hoiab kalastaja keha kuivana ning juhib higi ja niiskuse kehalt minema. Visioni 2022. aasta uudismudel on Bamboo Bug&UV Hoodie – kapuutsi ja pikkade varrukatega õhuke pusa, mis sobib omaduste poolest võrdselt hästi nii troopikasse kui polaarjoonele. Pusa kangas on valmistatud bambuskiudude ja polüestri segust, mistõttu see tundub vastu keha ülipehme nagu siid. Lisaks kaitseb see kandjat UV-kiirguse (kaitsefaktor 50 muudab selle lisaks meie päikeselistele päevadele sobivaks ka nt Lõunamere saartel kalastades või matkates) ning sääskede eest. Tanatexi sääsevastane töötlus põhineb permetriinil ning kestab pusal kogu selle eeldatava eluea (kuni 50 pesukorda). Kandjale see kuidagi kahjulik ei ole, aga sääsed hoiab eemal. Lisaks vähendavad bambuse antibakteriaalsed omadused pusale tekkivat vänget higilõhna. Kohustuslik riideese nii meie kui Põhjala forellivetel!
Sama mudel on saadaval ka lühikeste käistega T-särgina.

Bamboo Bug&UV Hoodie.

Polaroidprillid
Visioni polaroidprillid on valmistatud Prantsusmaal ning paljude kalameeste hinnangul on need parima hinna ja kvaliteedi suhtega prillid, mis Eestis leida. Muuhulgas on saadaval ka fotokromaatiliste ehk isetumenevate klaasidega Photoflite mudelid – need on parim universaalne valik, toimides peaaegu igas olukorras alates hämaratest võsastunud jõgedest kuni eredate päikesepaisteliste oludeni. Fotokromaatilised klaasid tumenevad automaatselt UV-kiirguse mõjul ning teevad seda väga lineaarselt ja ühtlaselt.

Isetumenevate Photoflite klaasidega päikeseprillid Aslak.

Lendõngekomplektid
Lisaks laiale valikule spets-lendõngevarustusele pakub Vison alustavale lennukahuvilisele valmis lendõngekomplekte. Need pole n-ö säästuvalikud, vaid on kokku pandud korralikest asjadest, mis hõlmavad ka kvaliteetklassi. Visioni lendõngekomplekti ostes võid olla kindel, et midagi pole vaja hakata välja vahetama või uuendama – lihtsalt mine ja naudi püüki!
Lisaks mainitud varustusele on Visioni kaubamärki kandvaid tooteid veel palju – mainigem lendõngeritvu ja -nööre, kahvu, näpitsaid, nakitsaid, vedruhoidikuid, erinevaid putuka- ja varustusekarpe, liidreid, kotte varustuse mahutamiseks jpm. Parima ülevaate kaubamärgi all pakutavast saab tootja kodulehelt.

Osta Eestist!
Ajal, mil maailm on lahti ja varustust saab soetada ka piiritagustest veebipoodidest, võib kalameestel tekkida küsimus, miks osta nimelt Visioni asju ja teha seda Eestist, selle asemel et välismaalt tellida. Olulisim moment on siin vast see, et Eestist ostes saab asju ajada emakeeles ja reaalsete inimestega. Kui peaks esinema mingeid garantii- või kvaliteediprobleeme, pole vaja välismaises netipoes seletada võõras keeles ja anonüümse klienditeenindajaga, kes probleemist sageli üldse aru ei saagi või pole huvitatud selle lahendamisest. Eestist ostetud kaubaga on asi lihtne – kui on mingi probleem või küsimus, tuleks esindajaga julgesti ühendust võtta ja mure ära rääkida. Seni pole ükski asi jäänud lahendamata.

Tootja koduleht: visionflyfishing.com
Visoni tootekataloog: https://issuu.com/visionflyfishing/docs/vision_2022_issuu
Esindaja Eestis: Gone Fishing OÜ, tel 50 49192

Click to comment

Populaarsed

Exit mobile version