Connect with us

Raamatud

Väärt kirjandus iga kalamehe raamaturiiulil!

Avaldatud

kuupäeval

JÕEFORELL PÜÜK JA MAJANDAMINE

Raamatus antakse ülevaade meie jõgede kaunitarist – jõeforellist, tema püügist ja forelliveekogude majandamisest läbi aegade kuni tänapäevani. Vaatluse all on nii kalasportlikud püügimeetodid kui forellijõgede majandamisvormid meil ja mujal. Raamat tugineb suuresti varem avaldamata materjalidele, muuhulgas Järva kalastajate klubi arhiivile. Kirjeldatakse ka Eesti forellijõgede olukorda tänapäeval ja antakse nõu, mida saaks ära teha olukorra parandamiseks.

KALASTAJA RAKENDUSTE RAAMAT

Ei oska üht või teist rakendust siduda? Kala võtab, aga ei jää otsa? Rakendus läheb kogu aeg sassi? Kalastaja rakenduste raamat teab lahendusi. 54 erinevat rakendusskeemi käsiõngele, spinningule, põhja-, topsi-, karbi- ja lendõngele, sikutile ja kirbuõngele. Suveks ja talveks. Rööv- ja lepiskaladele. Eesti ja piiritagustele vetele. Nii algajale kui edasijõudnud kalamehele, koos üksikasjalike õpetuste ja vajalike komponentide loeteluga. Kalapüük on lihtne!

LANDI LUGU, I OSA

Raamatus võetakse ette retk lantide kirevasse maailma, keskendudes kalastusajaloo viimasele
paarisajale aastale, mil läänemaailmas alanud tööstuslik pööre ning uus tehnika tõid uue mõõtme ka lantide valmistamisse. Esimeses osas vaadeldakse devoneid, lusik- ja pöörlevaid lusiklante ning pöörlevaid libliklante, keskendudes põhilistele suundumustele ja tähtsamatele arengutele ning jälgides nende kulgu landitüüpide ja riikide kaupa. Kohustuslik lugemine kõigile kalameestele ja kalastusajaloo huvilistele!

LANDI LUGU, II OSA

Jätkub rännak lantide kirevas maailmas. Kõikidest landitüüpidest on just puulandid ja neist tuletatud muust materjalist landid kõige isikupärasemad, kuna neil on reeglipäraselt kolmemõõtmeline korpus ja sageli pähe maalitud, pressitud või liimitud ka silmad ja suu. Lisaks on kolmemõõtmelised landid võimaldanud rakendada senisest enam landimeistri fantaasiat. Kõiki neid nüansse ja puust ning muust materjalist valmistatud kolmedimensioonilise korpusega lantide arengut landiraamatu II osas käsitletaksegi.

MERI RÄÄGIB TUULTE KEELES

Kui keegi võtab rääkida siiast ja siiapüügist, teritavad kalamehed kohe kõrvu ja nende silmad hakkavad särama nagu meri vastu valgust. Igal neist on rääkida oma lugu, nagu siialgi meres. Oma üheksandas autoriraamatus räägib Tiit Leito aastakümneid kestnud elust merel. Tekstpiltide ja fotode abil tekib lugejal võimalus temaga koos hilissügisel Pihlakare onnis elada ja siiga püüdmas käia. Kui aga meri on liiga karvane, on paras aeg elust meie sees ja kõrval veidi laiemalt mõtiskleda.

AASTARING KALAVETEL

See raamat viib lugeja eri aastaaegadel erinevatesse püügikohtadesse, lootes tabada väärilisi
vastaseid meie vete enamlevinud kalaliikide seast. Raamatusse on koondatud Rain Erala värvikamad kalaretked – kevadised vimmapüügid Kasari vesikonnas, suvine lõhepüük Lapimaal, sügisesed kohapüügid Lääne-Soomes, talvised siiapüügid Pärnu jõel jpm. Raamat on sobiv öökapilugemine igale loodust nautivale harrastuskalastajale. Ägedad unenäod, kus heideldakse nende kõige suuremate kaladega, on garanteeritud!

Continue Reading
Reklaam
Kommenteeri

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga